Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PHM Atlântico w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 lipca 2018

Marynarka wojenna Brazylii przyjęła do służby śmigłowcowiec PHM Atlântico.

Śmigłowcowiec PHM Atlântico, a więc dawny HMS Ocean, już pod brazylijską banderą / Zdjęcie: MO Brazylii

Ceremonię przyjęcia do służby PHM Atlântico (A140) zorganizowano w piątek na terenie HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport w Wielkiej Brytanii. Pod koniec sierpnia okręt ma przejść do portu macierzystego Arsenal do Rio de Janeiro. Niedługo potem rozpoczną się testy i ćwiczenia morskie, które poprzedzą uzyskanie przez okręt całkowitej zdolności operacyjnej.

Przez ostatnie 20 lat PHM Atlântico służył pod brytyjską banderą jako HMS Ocean (L12). Okręt wycofano ze służby w wyniku zmiany koncepcji użycia operacyjnego sił morskich Wielkiej Brytanii (Wycofanie HMS Ocean, 2018-03-28), po czym odsprzedano Brazylii za ok. 84 mln GBP (417 mln zł).

W ostatnich tygodniach PHM Atlântico przechodził prace remontowe. W ich trakcie przywrócono odpowiedni stan techniczny okrętu i przystosowano go do służby w Marinha do Brasil (marynarce wojennej Brazylii). Remont okrętu prowadziły Babcock i BAE Systems (Pierwsze zdjęcia PHM Atlântico, 2018-06-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.