Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozmowy o sprzedaży HMS Ocean

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 stycznia 2018

Przedstawiciele resortów obrony Brazylii i Wielkiej Brytanii mają negocjować szczegóły przyszłego porozumienia o sprzedaży śmigłowcowca HMS Ocean.

HMS Ocean zostanie wycofany ze służby po 20 latach. Młody wiek okrętu i jego dobry stan techniczny powodują, że kilka państw wyraziło przynajmniej wstępne zainteresowanie jego odkupieniem. Do grona tego zalicza się m.in. Turcja. Jak dotąd to jednak Brazylia poczyniła najbardziej zdecydowane kroki w tym kierunku i jest najbliżej pozyskania jednostki / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Rozmowy mają dotyczyć m.in. warunków pozyskania okrętu przez Marinha do Brasil (marynarkę wojenną Brazylii) oraz szczegółów technicznych procesu przekazania śmigłowcowca HMS Ocean (L12) brazylijskiej flocie, w tym wyposażenia go w nowe urządzenia pokładowe wymagane przez przyszłego użytkownika.

Informacje o trwających negocjacjach zaprzeczają wcześniejszym doniesieniom brytyjskiej prasy, sugerującym że warunki sprzedaży HMS Ocean zostały już ustalone (Sprzedaż HMS Ocean, 2018-01-04). Obecnie uważa się, że Marinha do Brasil przejmie okręt do czerwca br. (Brazylia zatwierdza zakup HMS Ocean, 2017-12-07).

Pod koniec 2017 okręt flagowy Royal Navy powrócił do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport ze swojej ostatniej misji pod brytyjską banderą (Powrót HMS Ocean, 2017-12-20). W marcu śmigłowcowiec ma zostać wycofany ze służby. Zakłada się, że wtedy właśnie rozpoczną się przygotowania do jego przekazania Brazylii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.