Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót HMS Ocean

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 20 grudnia 2017

Brytyjski śmigłowcowiec HMS Ocean powrócił do portu macierzystego po zakończeniu ostatniej misji bojowej.

HMS Ocean powrócił do portu macierzystego po zakończeniu ostatniej misji bojowej / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Ocean (L12) wszedł do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport we wtorek wieczorem. Powrót okrętu do portu macierzystego przyspieszono o jeden dzień ze względu na pogarszające się warunki pogodowe panujące w rejonie, w tym gęstą mgłę, które utrudniały wejście jednostki do bazy.

Okręt powrócił do HMNB Devonport po zakończeniu ostatniej misji bojowej w trakcie służby pod brytyjską banderą (Nowa misja HMS Ocean, 2017-08-30). W ostatnich miesiącach HMS Ocean wypełniał zadania sojusznicze, stojąc na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2). We wrześniu skierowano w rejon Karaibów, gdzie przez kilka tygodni jego załoga niosła pomoc ofiarom huraganów i innych klęsk żywiołowych (HMS Ocean na Karaibach, 2017-09-26).

Na początku 2018 HMS Ocean ma zostać wycofany ze służby, po czym najprawdopodobniej zostanie sprzedany państwu trzeciemu. Obecnie najbliżej pozyskania okrętu flagowego Royal Navy jest marynarka wojenna Brazylii. Ministerstwo obrony tego państwa miało zatwierdzić już transakcję kupna jednostki, której koszt szacowany jest na ok. 80 mln GBP (380 mln zł, Brazylia zatwierdza zakup HMS Ocean, 2017-12-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.