Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót HMS Ocean

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 20 grudnia 2017

Brytyjski śmigłowcowiec HMS Ocean powrócił do portu macierzystego po zakończeniu ostatniej misji bojowej.

HMS Ocean powrócił do portu macierzystego po zakończeniu ostatniej misji bojowej / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Ocean (L12) wszedł do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport we wtorek wieczorem. Powrót okrętu do portu macierzystego przyspieszono o jeden dzień ze względu na pogarszające się warunki pogodowe panujące w rejonie, w tym gęstą mgłę, które utrudniały wejście jednostki do bazy.

Okręt powrócił do HMNB Devonport po zakończeniu ostatniej misji bojowej w trakcie służby pod brytyjską banderą (Nowa misja HMS Ocean, 2017-08-30). W ostatnich miesiącach HMS Ocean wypełniał zadania sojusznicze, stojąc na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2). We wrześniu skierowano w rejon Karaibów, gdzie przez kilka tygodni jego załoga niosła pomoc ofiarom huraganów i innych klęsk żywiołowych (HMS Ocean na Karaibach, 2017-09-26).

Na początku 2018 HMS Ocean ma zostać wycofany ze służby, po czym najprawdopodobniej zostanie sprzedany państwu trzeciemu. Obecnie najbliżej pozyskania okrętu flagowego Royal Navy jest marynarka wojenna Brazylii. Ministerstwo obrony tego państwa miało zatwierdzić już transakcję kupna jednostki, której koszt szacowany jest na ok. 80 mln GBP (380 mln zł, Brazylia zatwierdza zakup HMS Ocean, 2017-12-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.