Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Ocean ostatni raz w Portsmouth

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 lutego 2018

Brytyjski śmigłowcowiec HMS Ocean wszedł do bazy morskiej w Portsmouth po raz ostatni przed wycofaniem ze służby.

HMS Ocean zostanie wycofany ze służby po 20 latach w linii / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Śmigłowcowiec HMS Ocean (L12) wszedł do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth z pożegnalną wizytą. Okręt pozostanie na miejscu przez kilka dni, a następnie wznowi podróż do portu macierzystego HMNB Devonport, gdzie powinien dotrzeć w tym miesiącu. Już w marcu jednostka ma zostać wycofana ze służby.

W grudniu HMS Ocean powrócił do Devonport z ostatniej w swojej historii misji bojowej (Powrót HMS Ocean, 2017-12-20). Przez kilka miesięcy jednostka wypełniała zadania sojusznicze, stojąc na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2). We wrześniu okręt skierowano w rejon Karaibów, gdzie przez kilka tygodni jego załoga niosła pomoc ofiarom huraganów i innych klęsk żywiołowych (HMS Ocean na Karaibach, 2017-09-26).

Po wycofaniu ze służby HMS Ocean najprawdopodobniej zostanie sprzedany państwu trzeciemu. Obecnie najbliżej odkupienia okrętu jest marynarka wojenna Brazylii. Koszt transakcji szacuje się na ok. 80 mln GBP (374 mln zł, Rozmowy o sprzedaży HMS Ocean, 2018-01-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.