Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wycofanie HMS Ocean

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 marca 2018

Royal Navy wycofała ze służby śmigłowcowiec HMS Ocean.

HMS Ocean podczas ceremonii wycofania ze służby w HMNB Devonport / Zdjęcie: Royal Navy

Ceremonię wycofania ze służby śmigłowcowca HMS Ocean (L12) zorganizowano w porcie macierzystym HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport (HMS Ocean ostatni raz w Portsmouth, 2018-02-06). Gościem honorowym uroczystości była królowa Elżbieta II. Towarzyszyli jej m.in. członkowie rodziny królewskiej oraz przedstawiciele dowództwa Royal Navy.

HMS Ocean został wycofany po 20 latach. Okręt zakończył służbę nie z powodu złego stanu technicznego, a rozłożonego w czasie programu przezbrajania Royal Navy i przygotowywania jej na wyzwania XXI wieku, w których większą rolę odgrywać ma zdolność projekcji siły militarnej z dala od własnego wybrzeża i możliwość prowadzenia działań operacyjnych w wymiarze globalnym, do czego HMS Ocean nie był projektowany. Jego miejsce w linii zająć ma drugi z lotniskowców typu Queen Elizabeth, HMS Prince of Wales (R09, Wodowanie HMS Prince of Wales, 2017-12-23).

HMS Ocean zostanie sprzedany Brazylii za ok. 84 mln GBP (404 mln zł, Londyn potwierdza sprzedaż HMS Ocean, 2018-02-20). Przewiduje się, że okręt dotrze do Kraju Kawy latem br. Wcześniej przejdzie niezbędne prace remontowe, podczas których zamontowane zostanie nowe wyposażenie pokładowe, odpowiadające standardom brazylijskiej floty. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.