Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jubileusze niemieckich eskadr

Lotnictwo wojskowe, 28 sierpnia 2018

Latem dwie eskadry Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec), użytkujące wielozadaniowe samoloty bojowe Eurofighter, odnotowały jubileuszowe naloty. Co szczególnie ważne, wyczyny te odbyły się podczas bezwypadkowej służby.

Lotnicy TaktLwG 71 wylatali na Eurofighterach 7 tys. h

13 lipca lotnicy z Taktische Luftwaffengeschwader (eskadry lotnictwa taktycznego) 71 Richthofen z Wittmund wykonali lot szkoleniowy, w trakcie którego odnotowano przekroczenie 7 tys. h nalotu przez Eurofightery. Podczas jubileuszowego lotu w kabinie samolotu zasiadał dowódca jednostki, Oberstleutnant (ppłk) Kai Ohlemacher.

Nieco wcześniej, 3 lipca, piloci TaktLwG 71, wykonali 6000. misję z użyciem Eurofighterów. Lotnicy z Wittmund eksploatują Eurofightery od 2013. Wcześniej wyposażenie eskadry stanowiły myśliwce F-4F Phantom II (Pożegnanie niemieckich Phantomów, 2013-07-10).

Natomiast ich koledzy z TaktLwG 73 mogą pochwalić się nalotem na tym typie wynoszącym aż 40 tys. h / Zdjęcia: Luftwaffe

Natomiast 22 sierpnia personel stacjonującej w Laage TaktLwG 73 Steinhoff przekroczył aż 40 tys. h nalotu z użyciem Eurofighterów. Podobnie jak w Wittmund, zaszczyt wykonania jubileuszowego lotu przypadł dowódcy jednostki Oberstowi (płk.) Gero von Fritschenowi.

TaktLwG 73 eksploatuje Eurofightery od 2004. Wcześniej w jej wyposażeniu znajdowały się m.in. myśliwce MiG-29, przejęte w spadku po lotnictwie wojskowym NRD, które ostatecznie trafiły do Polski (25 lat służby polskich MiG-29, 2014-11-21), a także F-4F. W marcu br. eskadra otrzymała od dowództwa Bundeswehry okolicznościowy certyfikat, zaświadczający, że przez 20 lat wykonywała loty bez wypadku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.