Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francusko-marokański patrol morski

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 października 2018

Francuski śmigłowcowiec desantowy Mistral przeprowadził patrol morski na Oceanie Atlantyckim wspólnie z marokańską korwetą rakietową Allal Ben Abdellah.

Marokańska korweta rakietowa Allal Ben Abdellah (615), proj. Sigma 9813 (na pierwszym planie) podczas ćwiczeń z francuskim śmigłowcowcem desantowym Mistral (L9013), typu Mistral. W tle pakistańska fregata rakietowa Saif (253), typu Zulfiquar / Zdjęcie: MO Francji

Patrol prowadzono na Oceanie Atlantyckim, w tym nieopodal wybrzeży Maroka. Uczestniczył w nim francuski śmigłowcowiec desantowy Mistral (L9013), typu Mistral (Mistral w Tulonie, 2016-01-27) i marokańska korweta rakietowa Allal Ben Abdellah (615), proj. Sigma 9813.

Przedsięwzięcie było pierwszą okazją do wcielenia w życie postanowień umowy podpisanej w ostatnich miesiącach przez szefów sztabów marynarek wojennych obu państw. Dokument określał zasady, na jakich okręty obu flot mają współpracować ze sobą podczas prowadzenia działań operacyjnych na wyznaczonych obszarach odpowiedzialności, w tym nieopodal wybrzeży Afryki.

Po zakończeniu wspólnych działań z marokańską korwetą, Mistral skierował się w stronę Zatoki Gwinejskiej nieopodal zachodnich wybrzeży Afryki. W najbliższych tygodniach francuski śmigłowcowiec desantowy będzie operował w tym rejonie w ramach operacji Corymbe, współpracując z siłami morskimi lokalnych państw w celu poprawy poziom bezpieczeństwa na miejscowych akwenach. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.