Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykanie wspierają Benin

Marynarka wojenna, 08 lipca 2014

USA przekazały marynarce wojennej Beninu kolejną łódź patrolową.

Przekazana Beninowi łódź, to najprawdopodobniej model 29 Defiant. Konstrukcja ma 9,6 m długości i ponad 2 m szerokości. Rozwija prędkość co najmniej 40 w. Wyporność całkowita to 3,8 t / Zdjęcie: Departament Stanu USA

Ceremonia odbyła się w obecności przedstawicieli władz i sił zbrojnych Beninu oraz ambasadora USA, Michaela Raynora. Dyplomata oficjalnie przekazał marynarce wojennej tego państwa jedną z łodzi patrolowych rodziny Metal Shark. To kolejna tego typu donacja Waszyngtonu w ostatnich latach. W 2010 USA przekazały sojusznikowi 2 łodzie typu Defender.

Amerykańskie wsparcie dla tego afrykańskiego państwa nie jest oczywiście bezinteresowne. USA są żywotnie zainteresowane rozwojem sytuacji na akwenach okalających wybrzeża zachodniej Afryki. W ostatnich latach międzynarodowe organizacje monitorujące poziom bezpieczeństwa na wodach Zatoki Gwinejskiej informowały o rosnącej liczbie aktów piractwa morskiego (Maleje liczba ataków piratów, 2014-04-18, Gorsza kondycja piratów, 2013-07-19).

Dużą winę za ten stan rzeczy zrzuca się na państwa regionu, które nie inwestują odpowiednich środków w ochronę kontrolowanych przez siebie wód. Dopiero w ostatnich latach Afrykanie zintensyfikowali zakupy nowych łodzi patrolowych oraz lądowych urządzeń obserwacji i analizy otoczenia oraz rozpoczęli budowę stacji radiolokacyjnych (Patrolowce od Nautic Africa, 2013-07-18, Fincantieri chce wejść na afrykański rynek, 2014-02-03).

Omawiany problem dotyczy wielu państw afrykańskich (Brytyjskie wsparcie dla Kenii, 2013-07-18, UE utworzy straż wybrzeża Somalii?, 2013-10-09). Odbija się on negatywnie na efektywności organizowanych przez UE i NATO operacji antypirackich, które w miarę skutecznie chronią afrykańskie szlaki żeglugowe, ale nie stanowią rozwiązania problemu piractwa morskiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.