Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Super Dvory do Afryki

Marynarka wojenna, 01 kwietnia 2015

Israel Aerospace Industries otrzymało zlecenie na dostawę 4 kutrów patrolowych Super Dvora Mk 3. Odbiorcą będzie niewymienione z nazwy państwo afrykańskie.

Israel Aerospace Industries zbuduje i dostarczy do 2016 cztery kutry patrolowe Super Dvora Mk 3. Odbiorcą jest niewymienione z nazwy państwo afrykańskie / Zdjęcie: IAI

IAI zbuduje i dostarczy do 2016 cztery nowe kutry patrolowe Super Dvora Mk 3. Wartość kontraktu nie została podana do publicznej wiadomości, podobnie jak tożsamość zamawiającego. Wiadomo tylko, że jedno z państw afrykańskich zapłaci za okręty dziesiątki milionów USD.  

Nowe okręty powstaną na terenie zakładów IAI Ramta. Kutry będą służyć do patrolowania i ochrony interesów użytkownika na wodach morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Można podejrzewać, że Super Dvory zostały zakupione przez jedno z państw zachodnioafrykańskich, położonych nad Zatoką Gwinejską (Nigeria idzie na zakupy, 2013-12-19). Akwen ten stał się w ostatnich latach polem aktywności piratów morskich. Ich działalność utrudnia i ogranicza żeglugę po regionalnych szlakach handlowych, negatywnie odbijając się na kondycji lokalnych gospodarek (Maleje liczba ataków piratów, 2014-04-18).  

Izraelski producent nie podał szczegółów technicznych zamówionych kutrów. Można więc podejrzewać, że okręty zostały zakupione w standardowej konfiguracji. Super Dvory Mk 3 mają 27 m długości i 5,6 m szerokości. Rozwijają prędkość 45-50 w. Wypierają 50-60 t. Ich zasięg, przy prędkości marszowej 10 w., wynosi 1852 km. Okręty są wyposażone m.in. w zdalnie sterowane moduły uzbrojenia, np. 30-mm Rafael Advanced Defense Systems Typhoon i głowice optoelektroniczne z kamerami pracującymi w paśmie światła widzialnego oraz podczerwieni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.