Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano datę przyjęcia do służby USS Wichita

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 listopada 2018

Amerykański okręt USS Wichita, typu Freedom zostanie przyjęty do służby 12 stycznia.

USS Wichita jest 3. okrętem w historii US Navy, który nazwano dla uhonorowania największego miasta w stanie Kansas. W l. 1939-1947 imię to nosił ciężki krążownik USS Wichita (CA 45), który brał udział w operacjach bojowych na europejskim i azjatyckim teatrze działań wojennych podczas II wojny światowej. Z kolei w l. 1969-1993 służbę pełnił zbiornikowiec paliwowy USS Wichita (AOR-1), typu Wichita / Zdjęcie: Lockheed Martin, LCS Team Freedom

Ceremonia przyjęcia do służby USS Wichita (LCS 13), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS), zostanie zorganizowana w Mayport na Florydzie. Uroczystość została przewidziana na 12 stycznia. Udział wezmą w niej przedstawiciele US Navy oraz władz stanowych USA jak i reprezentanci producenta – konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin.

USS Wichita jest jednym z najnowszych okrętów klasy LCS zbudowanych dla US Navy. Odebrano go pod koniec sierpnia (Odbiór LCSów, 2018-08-24) po zakończeniu testów odbiorczych (Zakończono testy odbiorcze USS Wichita, 2018-07-16). Jednostka powstała w stoczni Fincatieri Marinette Marine z Wisconsin, która wchodzi w skład wspomnianego konsorcjum.

Budowę USS Wichita zapoczątkowano w 2014, a już w lutym 2015 położono stępkę (Stępka pod USS Wichita, 2015-02-10). Okręt zwodowano we wrześniu 2016 (USS Wichita zwodowany, 2016-09-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.