Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KMO Rak w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 grudnia 2018

Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, wziął udział 3 grudnia w uroczystości przekazania 120-mm moździerzy samobieżnych Rak na podwoziu KTO Rosomak 8x8 do 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

Żołnierze 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich odebrali 120-mm moździerze samobieżne M120K Rak na podwoziu kołowym KTO Rosomak 8x8 / Zdjęcia: st.szer. Wojciech Król/CO MON

5. Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich otrzymał pierwsze elementy Kompanijnego Modułu Ogniowego, w skład którego wchodzi osiem 120-mm moździerzy samobieżnych M120K Rak na podwoziu kołowym KTO Rosomak 8x8 oraz cztery artyleryjskie wozy dowódcze. W ostatnich tygodniach sprzęt przetransportowano do 5. bsp z zakładów producenta, Huty Stalowa Wola (V KMO Rak dostarczony, 2018-11-09).

- Moździerze Rak powstały w wyniku polskiej myśli technicznej, w wyniku projektów i działań podejmowanych przez polskich inżynierów. Cieszę się z tego, że ten sprzęt wzmacnia zdolności obronne naszego kraju właśnie w tej części Polski – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Pierwsze elementy KMO Rak Huta Stalowa Wola przekazała 30 czerwca 2017 do 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (Raki odebrane, 2017-06-30). Wydarzenie zainaugurowało cykl dostaw nowego sprzętu artyleryjskiego do Sił Zbrojnych RP. II KMO trafił do 12. Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera w Szczecinie (Raki w 12. BZmech. , 2017-10-31). III KMO został dostarczony do 15. Brygady Zmechanizowanej (III KMO RAK wyruszył w Polskę, 2018-01-22). IV KMO trafił do 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (IV KMO Rak wyruszył z Polskę, 2018-08-24).

Docelowo kompanijny moduł ogniowy ma składać się z ośmiu 120-mm samobieżnych moździerzy automatycznych Rak i 4 artyleryjskich wozów dowodzenia (AWD) na podwoziu Rosomaka. Będzie on też wyposażony w dwa artyleryjskie wozy rozpoznania (AWR) i elementy logistyczne w sile trzech artyleryjskich wozów amunicyjnych (AWA), artyleryjskiego wozu remontu uzbrojenia (AWRU) oraz wozu zabezpieczenia.

Na podstawie informacji MON
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.