Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Mersey patroluje kanał La Manche

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 stycznia 2019

Brytyjski okręt HMS Mersey ma rozpocząć dziś patrolowanie wód kanału La Manche w związku ze zwiększonym napływem nielegalnych imigrantów do Wielkiej Brytanii.

HMS Mersey będzie patrolował wody kanału La Manche i udaremniał próby nielegalnego przedostania się imigrantów na wyspy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, Sajid Javid, miał zwrócić się do szefa resortu obrony, Gavina Williamsona z prośbą o wysłanie okrętu patrolowego HMS Mersey (P283), typu River, na kanał La Manche. Okręt ma patrolować brytyjskie wody i udaremniać próby przedostania się nielegalnych imigrantów do kraju. Akcję wspierać mają też statki powietrzne Royal Air Force.

Decyzja o skierowaniu HMS Mersey na kanał La Manche jest wynikiem odnotowanego w ostatnich tygodniach wzrostu liczby prób nielegalnego przedostania się imigrantów do Wielkiej Brytanii, z którymi nie radzą sobie służby podległe ministrowi Javidowi. Zwłaszcza, że część okrętów patrolowych eksploatowanych przez straż graniczną Wielkiej Brytanii znajduje się obecnie na Morzu Śródziemnym, gdzie wypełniają zadania w ramach misji agencji Frontex.

HMS Mersey jest jednym z 4 okrętów patrolowych typu River zbudowanych w ramach pierwszej transzy (Batch 1, Koniec misji HMS Mersey, 2017-02-10). Do niedawna zakładano, że patrolowce, przyjmowane do służby w l. 2003-2007, zostaną wycofane z linii i zastąpione nowocześniejszymi jednostkami transzy drugiej (Batch 2). Pod koniec ub.r. ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii miało potwierdzić jednak, że w przyszłości w linii utrzymane zostaną wszystkie patrolowce typu River (Royal Navy zachowa Rivery, 2018-11-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.