Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szybki przerzut PKW KFOR

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 18 stycznia 2019

Pododdziały kompani manewrowej 39. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR trenowały gotowość szybkiego przerzutu w celu przeciwdziałania wszelkim zagrożeniom dla pokoju i bezpieczeństwa oraz zapewnienia przepustowości dróg.

KFOR utrzymuje zdolność szybkiego reagowania w celu realizacji zadań mandatowych w ramach zobowiązań sojuszniczych / Zdjęcia: PKW KFOR

Ćwiczenie przeprowadzono z użyciem śmigłowców UH-60 Black Hawk i lekkich pojazdów opancerzonych. Podczas zajęć polscy żołnierze doskonalili umiejętności realizacji zadań w trudnych warunkach terenowych i pogodowych współpracując z wojskami sojuszniczymi. W przedsięwzięciu uczestniczyli również wojskowi z USA.

Trening szybkiego przerzutu przeprowadzili żołnierze kompanii manewrowej 39. zmiany PKW KFOR. Wojskowi swoją misję pełnią od kilku tygodni. Dotąd uczestniczyli też m.in. w treningu Fire Phobia prowadzonego w ramach doskonalenia procedur CRC (Crowd and Riot Control), tj. kontroli tłumu w czasie zamieszek (Trening Fire Phobia w Kosowie, 2019-01-14).

Żołnierze 39. Zmiany PKW KFOR przygotowywali się do wyjazdu do Kosowa przez kilka miesięcy. W grudniu uroczyście pożegnano ich podczas uroczystości w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach (Pożegnanie nowej zmiany PKW KFOR, 2018-12-05). Na miejscu zastąpili wojskowych z 38. zmiany PKW, którzy swoje obowiązki wypełniali od czerwca 2018 (Pożegnanie 38. zmiany PKW KFOR, 2018-06-15).

Na podstawie informacji plut. Bartłomieja Kamińskiego, PKW KFOR
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.