Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pociski dla British Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 stycznia 2019

Koncern BAE Systems wygrał przetarg na dostawę artyleryjskich 155-mm pocisków dymnych i oświetlających dla British Army (wojsk lądowych Wielkiej Brytanii). Jego wstępna wartość to 16 mln GBP (ponad 79 mln zł) i daje klientowi możliwość zamawiania dodatkowych partii pocisków w późniejszych latach.

BAE Systems dostarczy rodzimym wojskom lądowym 155-mm artyleryjskie pociski dymne i oświetlające / Zdjęcie: BAE Systems

Pocisk oświetlający przeznaczony jest do oświetlania terenu podczas działań bojowych w nocy. Stosuje się go w celu rozpoznania pozycji przeciwnika, śledzenia jego zmian w ugrupowaniu bojowym, wskazywania celów dla własnych środków ogniowych i oświetlania obiektów. Pocisk dymny przeznaczony jest do tworzenia zasłon dymnych, na czas nie dłuższy niż kilka minut.

Do produkcji korpusów pocisków BAE Systems użyje istniejącego projektu Assegai Rheinmetalla, co pozwoli oszczędzić czas i obniżyć koszty, eliminując potrzebę zaprojektowania zupełnie nowego pocisku. Korpusy będą produkowane w brytyjskich zakładach BAE Systems w Waszyngtonie, a ładunki dymne i oświetlające będą montowane w korpusach w zakładach Glascoed w Południowej Walii. BAE Systems zatrudnia ponad 1000 pracowników w trzech zakładach produkujących amunicję w Południowej Walii, Cheshire i Północno-Wschodniej Anglii (Rheinmetall i BAE Systems łączą siły, 2019-01-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.