Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pociski dla British Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 stycznia 2019

Koncern BAE Systems wygrał przetarg na dostawę artyleryjskich 155-mm pocisków dymnych i oświetlających dla British Army (wojsk lądowych Wielkiej Brytanii). Jego wstępna wartość to 16 mln GBP (ponad 79 mln zł) i daje klientowi możliwość zamawiania dodatkowych partii pocisków w późniejszych latach.

BAE Systems dostarczy rodzimym wojskom lądowym 155-mm artyleryjskie pociski dymne i oświetlające / Zdjęcie: BAE Systems

Pocisk oświetlający przeznaczony jest do oświetlania terenu podczas działań bojowych w nocy. Stosuje się go w celu rozpoznania pozycji przeciwnika, śledzenia jego zmian w ugrupowaniu bojowym, wskazywania celów dla własnych środków ogniowych i oświetlania obiektów. Pocisk dymny przeznaczony jest do tworzenia zasłon dymnych, na czas nie dłuższy niż kilka minut.

Do produkcji korpusów pocisków BAE Systems użyje istniejącego projektu Assegai Rheinmetalla, co pozwoli oszczędzić czas i obniżyć koszty, eliminując potrzebę zaprojektowania zupełnie nowego pocisku. Korpusy będą produkowane w brytyjskich zakładach BAE Systems w Waszyngtonie, a ładunki dymne i oświetlające będą montowane w korpusach w zakładach Glascoed w Południowej Walii. BAE Systems zatrudnia ponad 1000 pracowników w trzech zakładach produkujących amunicję w Południowej Walii, Cheshire i Północno-Wschodniej Anglii (Rheinmetall i BAE Systems łączą siły, 2019-01-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra