Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KMW łączy się z Nexter Systems

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 lipca 2015

Krauss-Maffei Wegmann utworzy z Nexter Systems nowy niemiecko-francuski koncern zbrojeniowy. Podmiot powinien rozpocząć działalność pod koniec br.

Jednym z priorytetowych programów rozwojowych spółki KMW i Nexter Systems będzie opracowanie projektu nowego czołgu podstawowego, który w przyszłości zastąpi oferowane przez producentów czołgi rodziny Leopard 2 (na zdjęciu) i Leclerc / Zdjęcie: KMW

Wczoraj w Paryżu zawarto porozumienie między przedsiębiorstwami: niemieckim Krauss-Maffei Wegmann i francuskim Nexter Systems, o utworzeniu spółki joint-venture. Nowy podmiot zostanie ulokowany w Holandii. Obie strony, kontrolowane przez, odpowiednio, Wegmann GmbH i rząd Francji, będą miały po 50% udziałów.

Spółka będzie zatrudniać ponad 6000 pracowników. Roczny obrót przedsiębiorstwa obliczany jest na blisko 2 mld euro (8,2 mld zł), a portfel zamówień będzie miał wartość ok. 9 mld euro (37 mld zł).

Zwarte wczoraj porozumienie stanowi zwieńczenie trwających od roku negocjacji między udziałowcami a rządami Francji i Niemiec (KMW i Nexter łączą się, 2014-07-02). Nowa spółka będzie odpowiedzialna za rozwój i sprzedaż uzbrojenia, oferowanego dotąd przez KMW i Nextera (Artec GmbH dostarczyła 300. GTK Boxer 8x8, 2015-07-08; Modernizacja czołgów Leclerc, 2015-03-13). W ocenie komentatorów, głównymi konkurentami przedsiębiorstwa będą: General Dynamics i BAE Systems.

Plan powołania niemiecko-francuskiej spółki wzbudził w ostatnich miesiącach wiele kontrowersji. Część klasy politycznej w Berlinie obawia się, że jednym z celów utworzenia nowego podmiotu była chęć ominięcia przez KMW niezwykle restrykcyjnych regulacji prawnych dotyczących eksportu uzbrojenia. W przeszłości producent z Monachium musiał zrezygnować z kilku intratnych ofert eksportowych (Bez zgody na Leopardy dla Arabii Saudyjskiej, 2014-04-13; KMW stracił saudyjski kontrakt?, 2013-07-12).

Francuzi obawiają się z kolei ryzyka utraty zatrudnienia przez pracowników Nextera lub potrzeby renegocjacji umów zawieranych ze związkami zawodowymi. W przeszłości w lokalnych mediach pojawiały się również opinie, że utworzenie nowej spółki będzie równe z utratą przez Francję części suwerenności gospodarczej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.