Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory2018: Prezentacja EMBT

Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 czerwca 2018

Spółka KNDS zaprezentowała w Paryżu demonstrator technologii nowego czołgu podstawowego, który łączy w sobie rozwiązania techniczne z niemieckiego Leoparda 2 i francuskiego Leclerca.

Demonstrator technologii europejskiego czołgu podstawowego EMBT powstał z połączenia podwozia niemieckiego Leoparda 2A7 i 120-mm wieży francuskiego Leclerca

Na stoisku KNDS, spółki joint-venture niemieckiego Krauss-Maffei Wegmann i francuskiego Nextera (KMW łączy się z Nexter Systems, 2015-07-30) zaprezentowano demonstrator technologii czołgu podstawowego Euro Main Battle Tank (EMBT). Pojazd powstał z połączenia podwozia Leoparda 2A7 ze 120-mm wieżą Leclerca.

Według przedstawicieli KNDS prace nad nową konstrukcją trwają od stycznia 2017. Egzemplarz EMBT przeszedł testy ogniowe i eksploatacyjne miesiąc temu.

Prace nad EMBT prowadzone są przez KNDS z własnej inicjatywy i w ramach własnego budżetu. Przedstawiciele producenta nie ukrywają jednak, że zebrane w ten sposób doświadczenie ma pomóc w pracach nad nową, paneuropejską konstrukcją, która mogłaby powstać w ramach niemiecko-francuskiego programu nowego czołgu podstawowego, Mobile Ground Combat System.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.