Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Eurosatory2018: Prezentacja EMBT

Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 czerwca 2018

Spółka KNDS zaprezentowała w Paryżu demonstrator technologii nowego czołgu podstawowego, który łączy w sobie rozwiązania techniczne z niemieckiego Leoparda 2 i francuskiego Leclerca.

Demonstrator technologii europejskiego czołgu podstawowego EMBT powstał z połączenia podwozia niemieckiego Leoparda 2A7 i 120-mm wieży francuskiego Leclerca

Na stoisku KNDS, spółki joint-venture niemieckiego Krauss-Maffei Wegmann i francuskiego Nextera (KMW łączy się z Nexter Systems, 2015-07-30) zaprezentowano demonstrator technologii czołgu podstawowego Euro Main Battle Tank (EMBT). Pojazd powstał z połączenia podwozia Leoparda 2A7 ze 120-mm wieżą Leclerca.

Według przedstawicieli KNDS prace nad nową konstrukcją trwają od stycznia 2017. Egzemplarz EMBT przeszedł testy ogniowe i eksploatacyjne miesiąc temu.

Prace nad EMBT prowadzone są przez KNDS z własnej inicjatywy i w ramach własnego budżetu. Przedstawiciele producenta nie ukrywają jednak, że zebrane w ten sposób doświadczenie ma pomóc w pracach nad nową, paneuropejską konstrukcją, która mogłaby powstać w ramach niemiecko-francuskiego programu nowego czołgu podstawowego, Mobile Ground Combat System.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.