Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ZEA chcą kupić 3 KC-46A

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 31 maja 2019

Jak donosi Defense News, podczas dorocznego regionalnego szczytu bezpieczeństwa Shangri-La Dialogue w Singapurze, wiceprezes Boeinga ds. globalnej sprzedaży wojskowej, Jeff Shockey poinformował o otrzymaniu listu od Zjednoczonych Emiratów Arabskich w sprawie zakupu 3 latających tankowców KC-46A Pegasus. Informacja jest zaskakująca, bo dotąd ZEA dysponują 3 wielozadaniowymi Airbusami A330 MRTT. Nie jest jasne, czy Emiraty zamierzają zorganizować przetarg na kolejne latające tankowce, czy kupić takie samoloty od USA bez takiej procedury.

ZEA dołączyły do kilku państw zainteresowanych KC-46A. Wśród nich jest m.in. Indonezja, Indie, Izrael, Kanada, Katar, Norwegia i Japonia. W 2014, jako kraj zainteresowany zakupem Pegasusów, Boeing wymieniał także Polskę (KC-46A i śmigłowce Boeinga dla Polski, 2014-03-14). Ewentualne zamówienie miało dotyczyć 4 samolotów.

Boeing KC-46A (767-2LKC) nr 18-46042 w Paine Field, 17 maja 2019 / Zdjęcie: paineairport

Plany z 2014 zakładały, że Boeing dostarczy US Air Force pierwsze KC-46A w 2016. Dostawy dla klientów zagranicznych koncern zamierzał rozpocząć w 2018. Boeing nie potrafił jednak poradzić sobie z wieloma problemami i pierwsze Pegasusy zostały przekazane USAF dopiero w 2019 (USAF odebrały pierwszego KC-46A, 2019-01-11). Dostawy były dwukrotnie przerywane ze względu na problemy z jakością i bezpieczeństwem dostarczanych samolotów (Boeingi KC-46 znowu ze śmieciami, 2019-04-02). Pierwszy klient zagraniczny – Japonia (Japonia kupiła pierwszego KC-46A, 2017-12-27) ma otrzymać KC-46A najwcześniej w 2020.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.