Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Estończycy trenują na CV90

Wojska lądowe, 20 lutego 2015

Wojska lądowe Estonii zapoznają się z obsługą holenderskich bojowych wozów piechoty CV9035NL.

W ćwiczeniach Baltic Bison biorą udział żołnierze z 43 Gemechaniseerde Brigade wojsk lądowych Holandii, wyposażeni w bwp CV9035NL i pojazdy pomocnicze, osadzone na podwoziu czołgu podstawowego Leopard 1

W Estonii trwają wielonarodowe ćwiczenia wojskowe Baltic Bison. Biorą w nich udział m.in. żołnierze z 43 Gemechaniseerde Brigade (Mechbrig, Brygady Zmechanizowanej) wojsk lądowych Holandii, w tym z 44. Pantserinfanteriebataljon (Batalionu Piechoty Zmotoryzowanej) i 111. kompanii inżynieryjnej oraz elementy 1. Jalaväebrigaad (Brygady Piechoty) wojsk lądowych Estonii.

Ćwiczenia są okazją do zapoznania Estończyków z obsługą holenderskich pojazdów wojskowych

Baltic Bison są okazją do zapoznania się przez Estończyków z obsługą holenderskich bwp CV9035NL. Tallinn nabył 44 pojazdy tego typu pod koniec 2014 (Umowa na estońskie CV90, 2014-12-09).

Holenderskie bwp zostały pozyskane za 113 mln euro (471,2 mln zł). Kontrakt dotyczył także sześciu wozów pomocniczych osadzonych na podwoziu czołgu podstawowego Leopard 1. Dostawy ex-holenderskich pojazdów ruszą w 2016.

Scenariusz ćwiczeń zakłada m.in. szkolenie żołnierzy w taktyce walki w trudnych warunkach terenowych i budowaniu sztucznych przepraw dla ciężkich pojazdów wojskowych / Zdjęcia: MO Holandii

Pojazdy mają wzmocnić potencjał obronny państwa w obliczu wydarzeń na wschodzie Ukrainy. W podobnym celu Estończycy pozyskali m.in. przeciwpancerne pociski kierowane Javelin (Estonia kupuje Javeliny, 2014-11-19). W planach jest też zakup 155-mm ex-holenderskich samobieżnych armatohaubic PzH 2000 (Estonia chce kupić sprzęt pancerny, 2014-04-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.