Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na estońskie CV90

Wojska lądowe, 09 grudnia 2014

Władze Estonii i Holandii podpisały umowę o sprzedaży 44 bojowych wozów piechoty CV9035NL.

W latach 2016-2018 wojska lądowe Estonii pozyskają 44 holenderskie wozy bojowe piechoty CV9035NL / Zdjęcie: MO Holandii

Porozumienie zawarto dziś w Hadze. Kosztem 113 mln euro (470 mln zł) siły zbrojne Estonii pozyskają 44 ex-holenderskie bwp CV9035NL, a także pakiet części zamiennych. Holendrzy zobowiązali się też do zapewnienia Estończykom wsparcia technicznego oraz przeszkolenia pierwszych załóg i zespołów obsługi technicznej.

Wozy zostaną dostarczone w latach 2016-2018. Wcześniej, na początku 2015, rozpocznie się szkolenie estońskich żołnierzy w obsłudze nowych bwp. Poza bwp CV9035NL Tallin pozyska też wozy pomocnicze, w tym mosty towarzyszące i wozy zabezpieczenia technicznego na podwoziu czołgu Leopard 1.

O planach zakupu przez Estonię ex-holenderskich bwp mówiło się od wiosny br. (CV9035NL i Javeliny wzmocnią obronę Estonii, 2014-10-02). Pojazdy mają wzmocnić potencjał obronny państwa w obliczu wydarzeń na wschodzie Ukrainy. W podobnym celu Estończycy pozyskali w ostatnich tygodniach przeciwpancerne pociski kierowane Javelin (Estonia kupuje Javeliny, 2014-11-19). W planach jest też zakup 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000 (Estonia chce kupić sprzęt pancerny, 2014-04-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.