Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Estonia zwiększa budżet obronny

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 września 2016

Rząd Estonii zatwierdził plan zwiększenia budżetu obronnego w 2017.

Władze Estonii konsekwentnie realizują plan zwiększenia wydatków obronnych w odpowiedzi na zmieniającą się sytuację polityczną i spadek poziomu bezpieczeństwa w regionie / Zdjęcie: MO Estonii

Na specjalnym posiedzeniu estońskiej rady ministrów zatwierdzono plan zwiększenia wydatków obronnych państwa o ok. 28 mln euro (120,5 mln zł) w porównaniu do br. (Estonia zwiększa budżet obronny, 2015-12-11). Budżet resortu obrony w 2017 ma odpowiadać 2,19% PKB. W najbliższych tygodniach nowa perspektywa budżetowa będzie tematem obrad parlamentu.

Część środków będzie przeznaczona na remont i rozbudowę obiektów wojskowych, które zostaną przystosowane do goszczenia sojuszniczych wojsk (Francuzi i Niemcy na straży Bałtyku , 2016-09-01). Zwiększony budżet pozwoli też na kontynuację programów zakupowych estońskich sił zbrojnych, w tym realizację planów nabycia 44 ex-holenderskich bojowych wozów piechoty CV9035NL i co najmniej 350 przeciwpancernych pocisków kierowanych FGM-148 Javelin (Estończycy trenują na CV90, 2015-02-20; Estonia odbiera Javeliny, 2016-03-22).

Wiosną 2014 władze w Tallinnie zapowiedziały zwiększenie budżetu obronnego państwa o ponad 66% do 2022. Na początku przyszłej dekady wydatki resortu obrony mają przekroczyć 600 mln euro (ok. 2,6 mld zł, Estonia podwaja budżet obronny, 2014-04-09). Zapowiedź estońskiego rządu była reakcją na pogorszenie się sytuacji bezpieczeństwa w tej części Europy. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.