Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuzi odebrali pierwszego KC-130J

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 września 2019

Florence Parly, minister obrony Francji, wzięła udział w ceremonii odbioru tankowca KC-130J, przeznaczonego dla Armée de l'Air (wojsk lotniczych), która odbyła się 19 września w bazie lotniczej BA123 Charles Paoli w Orleanie-Bricy. Drugi samolot tego typu zostanie dostarczony Francuzom w 2020.

Wojska lotnicze Francji pozyskają parę KC-130J, które będą stacjonowały w bazie Orlean-Bricy / Zdjęcie: Lockheed Martin

Po raz pierwszy francuskie siły zbrojne będą miały samoloty zdolne do tankowania śmigłowców. Do tej pory byliśmy całkowicie zależni od amerykańskich zdolności. Jestem dumna, że wojska lotnicze nabywają taką zdolność. Nasze zaangażowanie w operacje zagraniczne, a także na terytorium kraju wymaga takich zdolności – powiedziała minister Parly.

Pozyskanie KC-130J pozwoli Armée de l'Air na tankowanie w locie śmigłowców, co będzie szczególnie ważne dla jednostek wyposażonych w H225M Caracal, zajmujących się ratownictwem bojowym i wsparciem operacji specjalnych. KC-130J wejdą w skład eskadry transportowej 2/61 Franche-Comté. W wyposażeniu jednostki znajdują się już dwa transportowe C-130J-30 Super Herculesy, dostarczone w 2017 i 2018 (Francuski C-130J już w służbie , 2018-01-19).

Od 2021 w BA150 Commandant Viot w Évreux-Fauville w Normandii rozpocznie działalność wspólna francusko-niemiecka eskadra, wyposażona w Super Herculesy. Luftwaffe mają dysponować 3 C-130J-30 i 3 KC-130J, które będą dostarczane od 2021 (Niemcy kupują 6 C-130J, 2018-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.