Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot hiszpańskiego A400M

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 07 września 2016

W poniedziałek oblatano pierwszy samolot transportowy A400M przeznaczony dla wojsk lotniczych Hiszpanii.

Pierwszy hiszpański samolot transportowy A400M podczas oblotu / Zdjęcie: Airbus Defence & Space

Koncern Airbus Defence & Space poinformował o oblocie pierwszego transportowca A400M przeznaczonego dla Ejército del Aire (wojsk lotniczych Hiszpanii). Samolot, oznaczony numerem MSN44, wystartował z lotniska zakładowego Airbusa w San Pablo pod Sewillą w poniedziałek o 15:25. Lot trwał 3h 45 min.

MSN44 jest pierwszym z 14 samolotów transportowych A400M, które zostały zamówione przez Ejército del Aire. Jego prezentacji dokonano w czerwcu (Pierwszy hiszpański A400M, 2016-06-18). Transportowiec zostanie przekazany odbiorcy w najbliższych tygodniach.

Wraz z transportowcami Ejército del Aire nabędą także 9 modułowych zestawów, obejmujących układy samoobrony, urządzenia łączności satelitarnej i zasobniki z przewodami elastycznymi do podawania paliwa, które będą mogły być zabudowane w każdym z hiszpańskich samolotów tego typu, zależnie od potrzeb użytkownika (Wydatki obronne Hiszpanii w 2015, 2016-05-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.