Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Qantas w jubileuszowym malowaniu

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 16 października 2019

Przygotowując się do obchodów 100. urodzin w przyszłym roku, australijskie linie Qantas zaprezentowały specjalne malowanie swojego najnowszego Boeinga 787-9. Samolot, noszący znaki rejestracyjne VH-ZNJ, opuścił właśnie lakiernię w zakładach Boeinga w Seattle.

Na kadłubie Dreamlinera znajdują się wszystkie logotypy Qantas, używane od momentu ich założenia w 1920 do chwili obecnej / Zdjęcia: Qantas

Najnowszy Dreamliner, 10. we flocie Qantas, otrzymał nazwę Longreach, podobnie jak jeden z Boeingów 747-400, wycofany z eksploatacji w grudniu 1990). Symbolizuje ona osiągi samolotu (long reach po angielsku oznacza daleki zasięg) i jest także hołdem dla miasta w stanie Queensland, z którego rozpoczęły operowanie australijskie linie. Na jego kadłubie znajdują się wszystkie logotypy Qantas, używane od momentu ich założenia w 1920 do chwili obecnej i napis 100 Qantas (Wyposażenie Dreamlinerów Qantas, 2016-10-27).

Dreamliner w jubileuszowym malowaniu przejdzie teraz serię lotów próbnych, a w listopadzie br. zostanie przekazany Qantas. Następnie weźmie udział w projekcie badawczym Sunrise Qantas, w ramach którego będzie wykonywał loty bez międzylądowania między Londynem a Sydney (Sydney – Londyn bez międzylądowania?, 2017-08-27). Nieco wcześniej, 18 października, inny australijski Dreamliner (VH-ZNI) wyruszy w pierwszy lot badawczy z Nowego Jorku do Sydney (A380 Qantas w nowej konfiguracji , 2019-10-02).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra