Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby w locie kuwejckich H225M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 18 października 2019

Pierwsze śmigłowce wielozadaniowe H225M Caracal przeznaczone dla Kuwejtu rozpoczęły właśnie próby w locie. Dostawy wiropłatów mają rozpocząć się przed końcem 2019.

Jeden z H225M przeznaczonych dla wojsk lotniczych Kuwejtu / Zdjęcie: Eric Raz, Airbus  

Umowa zakupu 30 Caracali wraz z pakietem wsparcia i obsługi przez Kuwejt została podpisana w sierpniu 2016. Wartość porozumienia wyniosła ponad 1 mld euro.

Według wcześniejszych informacji 6 H225M trafi do Gwardii Narodowej Kuwejtu. Natomiast Al-Quwwat al-Jawwiya al-Kuwaitiya (wojska lotnicze Kuwejtu) odbiorą pozostałe 24 Caracale, w tym 18 przystosowanych do wykonywania zadań ratownictwa bojowego, a 4-5 – do zadań zwalczania okrętów nawodnych i szybkich łodzi motorowych. Szkoleniem kuwejckich pilotów i mechaników zajmie się Défense Conseil International (Uzbrojenie dla kuwejckich Caracali, 2016-08-11).

Obecnie na świecie eksploatowanych jest 95 śmigłowców H225M, które wylatały łącznie 114 tys. godzin. Ich użytkownikami są siły zbrojne Francji, Brazylii, Meksyku, Malezji, Indonezji i Tajlandii. Na dostawę wiropłatów tego typu oczekują, oprócz Kuwejtu, Singapur i Węgry (Próby tankowania H225M z A400M, 2019-09-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra