Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe CAESARy dla Danii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 października 2019

Duńska Agencja Zamówień Obronnych i Logistyki (DALO) potwierdziła zamówienie czterech dodatkowych kołowych armatohaubic samobieżnych CAESAR 8x8 kal. 155 mm dla Forsvaret (Sił Zbrojnych).

Armatohaubice CAESAR 8x8 trafią do Duńskiego Pułku Artylerii / Zdjęcie: Nexter

W 2017 Dania podpisała z Nexterem umowę na dostawę 15 armatohaubic w ramach zamówienia podstawowego i 6 w ramach opcji. Wartość umowy wyniosła 300 mln DKK (47 mln euro). Duńczycy skorzystali z opcji tylko częściowo.

Latem bieżącego roku rozpoczęła się produkcja armatohaubic zamówionych w 2017. Trafią one do użytkownika w połowie przyszłego roku. Cztery dodatkowe armatohaubice trafią do Forsvaret do 2023. CAESARy zastąpią użytkowane od 1965 armatohaubice M109A3DK.

Duńczycy zamówili najnowszą odmianę Cesara, osadzoną na podwoziu 8x8 ciężarówki Tatra T815-7. Masa armatohaubicy to 32 t. Kabina jest w pełni opancerzona. Zapewnia ochronę balistyczną na poziomie 3 i przeciwminową na poziomie 2 według STANAG 4569.

 Poza podwoziem o większej nośności armatohaubicę wyposażono w nowy układ ładowania. Pociski są teraz ładowane w pełni automatycznie, zaś ładunki półautomatycznie. CAESAR przewozi 36 kompletów amunicji. Może prowadzić ogień na dystansie do 50 km przy użyciu pocisków z napędem rakietowym. Szybkostrzelność to 6 strzałów na minutę. Obsługę stanowi od 3 do 5 żołnierzy (Koszty eksploatacji pojazdów armii francuskiej, 2017-04-17, Zakupy duńskiej armii, 2017-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.