Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MON kupuje amunicję

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 grudnia 2019

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wczoraj, 9 grudnia, poinformował w mediach społecznościowych o podpisaniu dwóch umów na amunicję dla Wojska Polskiego. Dotyczą one dostaw amunicji artyleryjskiej kal. 155 mm i amunicji do broni ręcznej kal. 5,56 mm i 9 mm. Łączna wartość podpisanych umów to ponad 815 mln zł.

MON zakupiło m.in. 155-mm naboje z gazogeneratorem do samobieżnych armatohaubic Krab / Zdjęcie: HSW 

Beneficjentami umów są przedsiębiorstwa polskiego przemysłu zbrojeniowego. Amunicję strzelecką dostarczą zakłady Mesko. Umowa o wartości ok. 395 mln zł dotyczy dostaw 112,5 mln sztuk amunicji strzeleckiej. Według komunikatu ministra dostawy mają rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku (Dokapitalizowanie Mesko, 2019-11-28).

Drugi kontrakt został zawarty z Zakładami Metalowymi Dezamet. Zajmą się one dostawami 24 tys. sztuk amunicji artyleryjskiej kal. 155 mm do samobieżnych armatohaubic Krab. W tej puli znalazło się, poza standardową amunicją odłamkowo-burzącą o zasięgu ponad 30 km, 6 tys. specjalistycznych naboi z gazogeneratorem o zasięgu ponad 40 km. Wartość umowy wynosi ponad 420 mln zł. Dostawy mają zostać zrealizowane do 2022 (Ostatnie testy Krabów, 2017-03-16).

Zawarta umowa oznacza kontynuację budowy kompetencji zakładów w zakresie samodzielnej produkcji amunicji artyleryjskiej. Przewiduje się, że w ramach realizacji podpisanej umowy do produkcji seryjnej zostaną wdrożone korpusy i dna pocisku. Od 2021 planowane są dostawy kompletnych nabojów wyprodukowanych w Polsce na licencji udzielonej przez słowackie zakłady ZVS Holding.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra