Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy kupują AIM-120D

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 lipca 2018

Departament Stanu USA podjął decyzję o zatwierdzeniu ewentualnej zagranicznej sprzedaży wojskowej Wielkiej Brytanii do 200 kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze średniego zasięgu Raytheon AIM-120D AMRAAM. Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) poinformowała o niej Kongres USA 10 lipca.

AIM-120D stanowić będą uzbrojenie brytyjskich wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter Typhoon i F-35B Lightning II (na zdjęciu) / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Umowa obejmuje również dostawę zasobników do przechowywania, wyposażenie do obsługi i eksploatacji, sprzętu pomocniczy i do prób, transport, naprawy, gwarancje, części zapasowe, publikacje i dokumentację techniczną, szkolenie personelu, wyposażenie do szkolenia  oraz inne powiązane usługi logistyczne i wsparcia technicznego. Koszt zakupu szacowany jest na 650 mln USD (nieco ponad 2,4 mld zł). Głównym wykonawcą kontraktu będzie Raytheon Missile Systems.

Jak podaje Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) proponowana sprzedaż będzie wspierać politykę zagraniczną i politykę bezpieczeństwa USA, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa sojusznika NATO, który był i jest ważnym partnerem w kwestiach polityki zagranicznej i obrony.

Proponowana sprzedaż poprawi zdolności Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) do wzajemnej obrony, bezpieczeństwa regionalnego, modernizacji sił oraz interoperacyjności USA i NATO. Sprzedaż ta zwiększy zdolność RAF do obrony Wielkiej Brytanii przed przyszłymi zagrożeniami i udziału w przyszłych operacjach NATO (F-35B wylądowały w Marham, 2018-06-07, Typhoon w operacji Shader, 2017-11-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.