Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dokapitalizowanie Mesko

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 listopada 2019

W zakładach w Skarżysku Kamiennej podpisana została umowa pomiędzy spółką Mesko a Skarbem Państwa. Kwota 400 mln zł z Funduszu Reprywatyzacji ma zostać przeznaczona na modernizację bazy produkcyjnej i odzyskanie możliwości produkcji prochu strzelniczego w Polsce.

Dokapitalizowanie Mesko jest pierwszym krokiem w kierunku uzyskania możliwości samodzielnej produkcji nitrocelulozy w kraju. Możliwe to będzie po kolejnej inwestycji, zaplanowanej po 2022 / Zdjęcie: Mesko

Umowę podpisali premier Mateusz Morawiecki i prezes zarządu PGZ Witold Słowik. W uroczystości wziął udział także Minister Obrony Narodowej. Łączna wartość inwestycji sięgnie 436,5 mln zł, z czego 36,6 mln zł to wkład własny spółki. Pieniądze trafią przede wszystkim do zakładów w Skarżysku Kamiennej i w Pionkach.

W ramach inwestycji zwiększone zostaną moce produkcyjne, zakupiony zostanie nowoczesny park maszynowy do produkcji prochu, amunicji mało- i wielkokalibrowej, a także pocisków rakietowych. Ponadto zabezpieczona zostanie infrastruktura, a baza magazynowa ulegnie rozbudowie. Planowany jest wzrost jakości i poprawa płynności produkcji w spółce po zrealizowaniu inwestycji. Jej realizacja potrwa do 2022 (Globalny rakietowy rynek najbliższej dekady, 2018-08-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.