Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trały przeciwminowe dla indyjskich czołgów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 stycznia 2020

Indyjskie biuro informacji prasowej poinformowało o zamiarach nabycia rodzimego trału przeciwminowego. Ma on wejść przede wszystkim do wyposażenia czołgów T-90S Bhishma i T-72A Ajeya.

Trały znajdą się w wyposażeniu najliczniejszych w armii indyjskiej czołgów konstrukcji rosyjskiej/radzieckiej / Zdjęcie: MO Indii

Jak donoszą indyjskie źródła Rada ds. zakupów uzbrojenia zatwierdziła już testy prototypowych urządzeń. Zostały one opracowane przez Defence Research and Development Organization (DRDO). W komunikacie prasowym nie podano jednak szczegółowych informacji na temat programu.

Do tej pory część czołgów T-72A, T-90S i Arjun została już wyposażona w trały. Jednakże ich liczba nie jest wystarczająca. Nowe trały umożliwią nasycenie pododdziałów pancernych sprzętem przeciwminowym w zadowalającym stopniu. Dzięki temu indyjskie siły zbrojne powiększą swój potencjał w torowaniu przejść w terenie zaminowanym. W rezultacie będzie możliwe zwiększenie elastyczności i dynamiki działania na polu walki (Indyjskie silniki do T-72M1 i T-90S, 2018-07-29, Indie zatwierdzają zakup T-90MS, 2016-11-06, Testy zmodernizowanego Arjuna, 2012-06-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.