Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EU SatCom Market

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 maja 2020

Airbus zawarł nową umowę ramową na zapewnienie usług łączności satelitarnej misjom wojskowym i cywilnym Unii Europejskiej oraz jej państwom członkowskim. Zleceniodawcą jest Europejska Agencja Obrony (EDA), a wartość kontraktu szacuje się na dziesiątki milionów euro.

EU SatCom Market pozwoli państwom UE scentralizować wymagania w odniesieniu do łączności satelitarnej / Zdjęcie: Airbus

Dzięki temu programowi łączności satelitarnej Airbus przyczyni się do rozwoju wspólnych zdolności obrony europejskiej oraz cywilnych i wojskowych misji utrzymania pokoju – powiedział Dirk Hoke, dyrektor generalny Airbus Defence and Space.

Umowa o nazwie EU SatCom Market pozwoli państwom UE scentralizować wymagania w odniesieniu do łączności satelitarnej i uzyskać skoordynowany, bardziej ekonomiczny i skuteczny dostęp do usług. 32 partycypujące finansowo podmioty, w tym 20 resortów obrony państw europejskich, może teraz szybko i skutecznie uzyskać dostęp do rozwiązań i usług satelitarnych za pośrednictwem EDA, która od 2012 zapewnia członkom projektu EU SatCom Market zdolności z dziedziny łączności satelitarnej (Łączność dla lotnictwa sił zbrojnych Francji , 2017-02-07, Kontrakt na obsługę SATCOMBw, 2016-03-11).

Dostęp do w/w usług możliwy jest na całym świecie. Odgrywają one istotną rolę w cywilnych i wojskowych misjach pokojowych i bezpieczeństwa w Europie, a także w misjach rozwoju technicznego i gospodarczego oraz współpracy. Tak jest już w przypadku wielu cywilnych i wojskowych unijnych misji i operacji, w których usługi EU SatCom Market są z powodzeniem wdrażane od kilku lat. Siły zbrojne państw UE też korzystają z tych rozwiązań.

Umowa EU SatCom Market obejmuje dostarczanie łączności satelitarnej (w pasmach częstotliwości C, Ku, Ka i L), sprzedaż i wynajem terminali, a także dostawę rozwiązań pod klucz, szczególnie w misjach prowadzonych poza terenem UE. W ramach tej umowy Airbus nawiązał współpracę ze spółką Marlink, która dostarczy niektóre z terminali oraz usługi w pasmach L i Ku (LTE AirNode , 2018-10-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.