Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

4. bpanc USMC rozformowany

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2020

2 sierpnia odbyła się uroczystość rozformowania 4. Batalionu Pancernego wchodzącego w skład 4. Dywizji Marines. Rozformowanie jednostki z 77-letnią historią związane jest z reformą USMC zgodnej z zaleceniami raportu Force Design 2030.

Uroczystość rozformowania 4. Batalionu Pancernego miała miejsce w Lafayette, gdzie stacjonował jego przeciwpancerny pluton rozpoznawczy / Zdjęcie: USMC, Lance Cpl. Colby Bundy

4. Batalion Pancerny USMC został utworzony w 1943. Od tego czasu wziął udział we wszystkich operacjach, w które zaangażowani byli marines, wliczając w to wojnę w Korei, wojnę w Wietnamie i obie wojny w Zatoce Perskiej. Uzbrojenie batalionu stanowiły czołgi M1A1FEP Abrams. Wchodził on w skład rezerwowej 4. Dywizji Marines znajdującej się w Marine Corps Reserve. Proces rozformowania jednostki zakończy się w 2021.

Rozformowanie batalionu jest jednym z przedsięwzięć reformy Korpusu Piechoty Morskiej USA. W ramach reform Korpusu zakładana jest m.in. całkowita rezygnacja z broni pancernej. Zmiany mają na celu zapewnienie USMC zdolności do działania w rejonie Pacyfiku i tworzenia stref antydostępowych (Cięcia w USMC, 2020-03-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.