Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RC-2 w służbie

Lotnictwo wojskowe, 02 października 2020

Japońskie Kōkū Jieitai (wojska lotnicze samoobrony) przyjęły wczoraj, 1 października, do służby pierwszy samolot wywiadu elektronicznego RC-2. Ceremonia miała miejsce w bazie Iruma.

Pierwszy RC-2 przyjęty do służby w Kōkū Jieitai / Zdjęcie: MO Japonii

Japońcy spotterzy sfotografowali prototyp RC-2 w bazie Gifu na początku 2018. Jego testy w locie rozpoczęły się na początku lutego tego samego roku. Samolot został zbudowany na bazie drugiego prototypu średniego samolotu transportowego Kawasaki C-2 (XC-2, nr ser. 002, nr takt. 18-1202, oblatanego w styczniu 2011).

RC-2 zastąpi w służbie turbośmigłowe YS-11EB. Obecnie Kōkū Jieitai mają na stanie 4 samoloty tego typu (Nowe japońskie samoloty WE?, 2019-01-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.