Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japonia wzmocni ochronę wysp Senkaku / Diaoyu

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 kwietnia 2018

Straż wybrzeża Japonii zamierza zintensyfikować loty patrolowe wokół archipelagu wysp Senkaku / Diaoyu, które są przedmiotem sporu terytorialnego z ChRL.

Dwa samoloty patrolowe Falcon 2000 Maritime Surveillance Aircraft straży wybrzeża Japonii rozpoczną w br. loty nad wyspami Senkaku / Diaoyu / Rysunek: Dassault Aviation

Według przedstawiciela straży wybrzeża Japonii, na którego słowa powołuje się AFP, w br. loty patrolowe wokół wysp Senkaku / Diaoyu rozpocznie para samolotów patrolowych Falcon 2000 Maritime Surveillance Aircraft (MSA) zakupionych w 2015 od francuskiego koncernu Dassault Aviation (Japońska straż wybrzeża kupuje nowe samoloty, 2015-04-22).

Ponadto, w 2019 do pary Falconów dołączyć ma kolejny, niewymieniony z modelu, samolot patrolowy. Takie posunięcie ma zapewnić Tokio zdolność do patrolowania obszarów wokół wysp Senkaku / Diaoyu przez 24 godziny na dobę.

Archipelag wysp Senkaku / Diaoyu położony jest na Morzu Wschodniochińskim. Od dziesięcioleci prawa do tego obszaru roszczą sobie ChRL i Japonia. Tokio, które de facto kontroluje wyspy, od wielu lat uskarża się na prowokacyjne zachowanie rywala, którego okręty regularnie wchodzą na wody okalające sporny rejon, a samoloty nieustannie naruszają japońską przestrzeń powietrzną (Rekordowa liczba japońskich interwencji, 2017-04-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.