Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Airbus przedstawia ACJ220

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 06 października 2020

Airbus Corporate Jets wprowadza na rynek odrzutowiec biznesowy ACJ TwoTwenty, tworząc zupełnie nowy segment Xtra Large Bizjet.

ACJ TwoTwenty, oparty na modelu A220-100 będzie miał zasięg do 10 500 km

Jesteśmy dumni, że możemy zwiększyć rodzinę produktów ACJ, wprowadzając na rynek ACJ TwoTwenty. Samolot oferuje międzykontynentalny zasięg, wyjątkowo przestronną kabinę i komfort podróży wszystkich pasażerów. Nasza najnowsza oferta będzie bezkonkurencyjna pod względem ekonomii eksploatacji i niezawodności. Biorąc pod uwagę jego atrakcyjność rynkową, oczekujemy popytu na ten samolot na rosnącym rynku biznesjetów – powiedział prezes Airbus Corporate Jets Benoit Defforge.

Zajmując tyle samo miejsca na płaszczyznach postojowych i będąc w stanie operować z tych samych lotnisk, co konkurencyjne odrzutowce biznesowe, ACJ TwoTwenty oferuje trzy razy więcej miejsca w kabinie, przy kosztach operacyjnych o jedną trzecią mniejszych – twierdzi producent.

ACJ TwoTwenty, oparty na modelu A220-100 będzie miał zwiększony zasięg, umożliwiający loty na dystansach do 10 500 km (ponad 12 h lotu), co pozwoli odbywać podróże bezpośrednie między takimi miastami jak Londyn i Los Angeles, Moskwa i Dżakarta, Tokio i Dubaj, a także Pekin i Melbourne (Druga linia montażu A220 w Mobile, 2020-05-20, Setny A220, 2019-11-29).

Kabina pasażerska ACJ TwoTwenty została podzielona na 6 salonów VIP / Ilustracje: Airbus Corporate Jets

Comlux w Indianapolis, autoryzowane przez ACJ centrum wyposażeniowe, doświadczone w projektowaniu i modernizacji kabin samolotów dla VIP-ów, zostało wybrane jako wyłączny partner, mający zabudować pierwszych 15 kabin pasażerskich w najnowszym programie ACJ.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w zajmowaniu się odrzutowcami biznesowymi oraz wyposażaniu ich kabin, zespół projektantów Comlux współpracuje z szefem kreatywnego projektowania ACJ, Sylvainem Mariatem, znanym z najbardziej innowacyjnych projektów w tej dziedzinie.

Kabina pasażerska ACJ TwoTwenty o powierzchni 73m² została podzielona na 6 salonów VIP, z dostępem do systemu Wi-Fi w całej kabinie i elektrochromatycznymi oknami i oświetleniem LED. Będzie w nich mogło pracować, spożywać posiłki i odpoczywać nawet 18 pasażerów, korzystając z udogodnień dostosowanych do ich potrzeb i gustu – wszystko to pod hasłem Wyobraź sobie swoje miejsce na niebie…

Airbus zdobył już pierwsze zamówienia na ACJ TwoTwenty. Comlux postanowił nabyć dwa samoloty, a cztery kolejne odrzutowce zostały zamówione przez nieujawnionych klientów. Pierwszy ACJ TwoTwenty trafi do Comlux Aviation na początku 2023.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.