Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chiński lotniczy pocisk balistyczny

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 17 października 2020

W chińskim Internecie pojawiły się zdjęcia i film z testów lotniczego pocisku balistycznego przenoszonego przez bombowiec H-6N. Testy prowadzone są w okolicach Xi’an. Nie wiadomo, kiedy dokonane zostały nagrania.

W marcu 2018 dyrektor amerykańskiej Defense Intelligence Agency (DIA), gen. por. Robert Ashley w zeznaniu przed Senacką Komisją Służb Zbrojnych poinformował, że ChRL realizuje dwa programy rozwoju lotniczych pocisków balistycznych. Program ujawniony obecnie jest zapewne jednym z nich. Według nomenklatury amerykańskiej, nowy pocisk ma oznaczenie CH-AS-X-13.

Zmodernizowany chiński bombowiec H-6N z lotniczym pociskiem balistycznym, prawdopodobnie przeciwokrętową wersją rakiety balistycznej DF-17

Pocisk widoczny na zdjęciach przypomina nieco rosyjski Kinżał. Też jest prawdopodobnie oparty na konstrukcji rakiety balistycznej bazowania lądowego. A jeśli tak, to może rozwijać prędkość hiperdźwiękową (Ma>5).

Pierwsze zdjęcie bombowca H-6N z pociskiem balistycznym ujawniono w 2017. Wówczas specjalnie przebudowany samolot przenosił pocisk przeciwokrętowy DF-21D (Chiński bombowiec H-6N z pociskiem DF-21D, 2017-08-18). Pociski tego typu są optymalizowane do atakowania lotniskowcowych grup bojowych.

Nowy pocisk może być wersją rozwojową DF-21D z głowicą (pojazdem) zdolną do manewrowania w locie z prędkością hiperdźwiękową. Zewnętrznie przypomina ujawnione niedawno DF-17 (Wielka parada w Pekinie, 2019-10-01). Pociski tego typu są dwustopniowe, mają zasięg ok. 3 tys. km. Mogą przenosić głowice jądrowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.