Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS George H.W. Bush w walce z islamistami

Marynarka wojenna, 06 czerwca 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush kontynuuje działania operacyjne w ramach sił wielonarodowej koalicji walczącej z ugrupowaniami islamistycznymi na Bliskim Wschodzie.

Komponent lotniczy CSG 2 wykonuje loty bojowe w ramach wielonarodowej operacji Inherent Resolve / Zdjęcie: USN

W połowie lutego komponent lotniczy lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) 2, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz, rozpoczął wykonywanie lotów bojowych na Bliskim Wschodzie (USS George H.W. Bush w akcji, 2017-02-15). Operacje lotnicze prowadzono wówczas z obszaru Morza Śródziemnego i kontynuowano je, gdy siły CSG 2 wyszły na wody Zatoki Perskiej (USS George H.W. Bush na Zatoce Perskiej, 2017-03-23).

Do tej pory statki powietrzne operujące z pokładu USS George H.W. Bush wykonały ponad 4700 operacji lotniczych. W ich trakcie zużyto ok. 368 t. różnego rodzaju uzbrojenia, którze posłużyło do ataków na obiekty zajmowane przez nieprzyjaciela, w tym składy amunicji i stanowiska ogniowe oraz środki transportu.

USS George H.W. Bush i towarzyszący mu zespół zadaniowy prowadzą działania w ramach wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA. Jej zadaniem jest walka z ugrupowaniami islamistycznymi, które działają głównie na obszarze Iraku i Syrii. Ponadto amerykańskie okręty patrolują Zatokę Perską i północno-zachodnie wody Oceanu Indyjskiego, utrzymując przepustowość szlaków żeglugowych i chroniąc idące nimi statki przed bandami piratów morskich. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.