Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS George H.W. Bush w walce z islamistami

Marynarka wojenna, 06 czerwca 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush kontynuuje działania operacyjne w ramach sił wielonarodowej koalicji walczącej z ugrupowaniami islamistycznymi na Bliskim Wschodzie.

Komponent lotniczy CSG 2 wykonuje loty bojowe w ramach wielonarodowej operacji Inherent Resolve / Zdjęcie: USN

W połowie lutego komponent lotniczy lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) 2, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz, rozpoczął wykonywanie lotów bojowych na Bliskim Wschodzie (USS George H.W. Bush w akcji, 2017-02-15). Operacje lotnicze prowadzono wówczas z obszaru Morza Śródziemnego i kontynuowano je, gdy siły CSG 2 wyszły na wody Zatoki Perskiej (USS George H.W. Bush na Zatoce Perskiej, 2017-03-23).

Do tej pory statki powietrzne operujące z pokładu USS George H.W. Bush wykonały ponad 4700 operacji lotniczych. W ich trakcie zużyto ok. 368 t. różnego rodzaju uzbrojenia, którze posłużyło do ataków na obiekty zajmowane przez nieprzyjaciela, w tym składy amunicji i stanowiska ogniowe oraz środki transportu.

USS George H.W. Bush i towarzyszący mu zespół zadaniowy prowadzą działania w ramach wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA. Jej zadaniem jest walka z ugrupowaniami islamistycznymi, które działają głównie na obszarze Iraku i Syrii. Ponadto amerykańskie okręty patrolują Zatokę Perską i północno-zachodnie wody Oceanu Indyjskiego, utrzymując przepustowość szlaków żeglugowych i chroniąc idące nimi statki przed bandami piratów morskich. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.