Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS George H.W. Bush na Morzu Śródziemnym

Marynarka wojenna, 12 czerwca 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush i towarzyszące mu okręty wyszły na Morze Śródziemne, skąd kontynuowane są naloty na pozycje islamistów.

Zespół zadaniowy USS George H.W. Bush powrócił na Morze Śródziemne, skąd prowadzone są kolejne operacje lotnicze wymierzone w ogranizacje islamistyczne okupujące wybrane obszary Iraku i Syrii / Zdjęcie USN

Przed kilkoma dniami amerykański atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz i okręty towarzyszącej mu lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 2, wyszły na wschodnie wody Morza Śródziemnego. W najbliżsszych tygodniach samoloty stacjonujące na USS George H.W. Bush będą kontynuować naloty na pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i pozostałych organizacji islamistycznych w regionie.

Okręty CSG 2 powróciły na Morze Śródziemne po trzech miesiącach spędzonych na Zatoce Perskiej i północno-zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego (USS George H.W. Bush na Zatoce Perskiej, 2017-03-23). W tym czasie samoloty operujące z pokładu USS George H.W. Bush przeprowadziły serię operacji lotniczych w rejonie Iraku i Syrii, zaś okręty amerykańskiego zespołu zadaniowego wykonały działania operacyjne, których celem było m.in. umożliwienie bezpiecznej żeglugi morskiej w regionie (USS George H.W. Bush w walce z islamistami, 2017-06-06).

Skład CSG 2 uzupełniają m.in. krążowniki USS Philippine Sea (CG 58) i USS Hué City (CG 66, Miliony na naprawę USS Hue City, 2014-06-02), typu Ticonderoga, a także niszczyciele rakietowe USS Laboon (DDG 58, USS Laboon udaremnia kontrabandę, 2017-03-22) i USS Truxtun (DDG 103, Truxtun w służbie, 2009-04-28). W połowie stycznia jednostki opuściły bazy morskie na wschodnim wybrzeżu USA i skierowały się w rejon Bliskiego Wschodu (USS George H.W. Bush w akcji, 2017-02-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.