Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izraelka za sterami F-35I

Lotnictwo wojskowe, Ludzie, 23 października 2020

Służby prasowe Chejl ha-Awir (wojsk lotniczych Izraela) poinformowały, że 26-letnia kapitan S. została mianowana na stanowisko zastępcy dowódcy 116. eskadry Lwy Południa. Według miejscowych źródeł ma już za sobą misje bojowe w kabinie F-35I.

Kapitan S. jest obecnie jedyną kobietą w Izraelu, która zasiada za sterami samolotu F-35I Adir. Ze względów bezpieczeństwa musi pozostać anonimowa / Zdjęcie: MO Izraela

Jednostka, wyposażona w wielozadaniowe samoloty bojowe stealth F-35I Adir, zgłosiła zdolność operacyjną w sierpniu br., a niedawno wzięła udział w manewrach Enduring Lightning 3, razem z F-35A z 421st FS (eskadry myśliwskiej) Black Widows US Air Force (Trzecia edycja Enduring Lightning, 2020-10-15).

Kapitan S. ukończyła kurs pilotów samolotów wielozadaniowych w grudniu 2016, a następnie służyła w 107. eskadrze Rycerze Pomarańczowego Ogona, wyposażonej w F-16I Sufa.

Dotychczas za sterami F-35 zasiadały wyłącznie Amerykanki (Kolejne kobiety pilotami F-35, 2019-08-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.