Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

B-52H ponownie nad Bliskim Wschodem

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 stycznia 2021

7 stycznia bombowce strategiczne Boeing B-52H Stratofortress US Air Force ponownie wykonały przelot nad Bliskim Wschodem. Tym razem była to para samolotów ze składu 5th Bomb Wing (Skrzydła Bombowego) z bazy Minot – jeden z nich, nr takt. 60-0012, należał do 69th Bomb Squadron (eskadry bombowej) Knighthawks, a drugi (nr takt. 60-0044) – do 23rd BS Barons. W trakcie 36-godzinnego lotu z Dakoty Pn. nad kraje południowo-wschodniej Azji i z powrotem towarzyszyły im tankowce KC-10A Extender i KC-135R Stratotanker.

Bombowce B-52H osłaniane przez samoloty wielozadaniowe F-15SA i F-16CM podczas lotu nad Arabią Saudyjską / Zdjęcia: MO Arabii Saudyjskiej, Departament Obrony USA 

W przestrzeni powietrznej Arabii Saudyjskiej B-52H były eskortowane przez wielozadaniowe samoloty bojowe F-15SA z 92. eskadry al-quwwāt al-ǧawwiyya al-malakiyya as-saʿūdiyya (królewskich wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej) i F-16CM z 77th Fighter Squadron (eskadry myśliwskiej) Gamblers US Air Force.

Podobnie jak poprzednio, celem lotu B-52H na Bliski Wschód było zapewnienie regionalnych sojuszników i przeciwników (zwłaszcza Iranu) Waszyngtonu, że US Air Force są w stałym pogotowiu i są zdolne do przeprowadzenia misji szybkiego reagowania na całym świecie (B-52H nad Zatoką Perską, 2020-12-14).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.