Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Typhoony przechwytują B-52

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 października 2019

Wielozadaniowe samolot bojowe Typhoon FGR4, z 3. eskadry Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) ćwiczyły wczoraj, 28 października, nad Morzem Północnym, razem z bombowcami B-52H Stratofortress z 96. Eskadry Bombowej 2. Skrzydła Bombowego US Air Force (wojsk lotniczych Stanów Zjednoczonych Ameryki).

Brytyjskie Typhoony podczas symulowanego przechwytywania B-52H / Zdjęcia: MO W. Brytanii

Załogi Typhoonów szkoliły się w przechwytywaniu samolotów przeciwnika, natomiast Amerykanie mieli możliwość doskonalenia współdziałania z innymi wojskami lotniczymi. Do zadań 3. eskadry RAF, stacjonującej w bazie Coningsby, należy m.in. przechwytywanie intruzów naruszających brytyjską przestrzeń powietrzną, a także udział w misjach Baltic Air Policing (Ostatni Typhoon przekazany RAF, 2019-10-02).

Dowództwo USAF przerzuciło do Europy 4 B-52H z 20. i 96. eskadry bombowej i ok. 350 oficerów i żołnierzy w ramach Bomber Task Force 20-1. Amerykanie wylądowali w bazie RAF Fairford 10 października.

Od tego czasu B-52H przeprowadziły misje szkoleniowe w całej Europie. 19 października wykonały 12-godzinny lot w rejonie Morza Czarnego, a 23 października klucz 3 Stratofortress przeleciał nad Morzem Bałtyckim. Dwa dni później, 25 października, co najmniej jeden B-52H był zaangażowany we wspólne szkolenie z francuskimi Armée de l'Air (wojskami lotniczymi), w trakcie którego Rafale pobierały paliwo z C-135FR nad Francją.

Poprzednio USAF wysłały do Europy bombowce stealth B-2 (B-2 w Europie , 2019-09-02).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.