Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni Typhoon przekazany RAF

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, 02 października 2019

Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii) odebrały ostatni z zamówionych, 160. wielozadaniowy samolot bojowy Eurofighter Typhoon. Uroczystość przekazania miała miejsce 27 września w zakładach BAE Systems w Warton w Wielkiej Brytanii (Eurofightery wylatały już 0,5 mln h, 2018-11-10, Pół tysiąca Eurofighterów, 2017-04-11).

Ostatni Eurofighter Typhoon przekazany RAF nosi nr takt. ZK437 / Zdjęcie: BAE Systems

Po zakończeniu dostaw brytyjskich Typhoonów zakłady w Warton zajmą się produkcją samolotów tego typu dla wojsk lotniczych Kataru. Pierwszy z nich ma zostać dostarczony w 2022 (Katar kupił Eurofightery , 2017-12-11).

Obecnie RAF mają na stanie 10 jednostek wyposażonych w Typhoony. W bazie RAF Coningsby, w Lincolnshire w Anglii, stacjonują Squadrony 3(F), XI(F), 12 , 29 i 41, a w RAF Lossiemouth, w Moray w Szkocji Squadrony 1(F), II(AC), 6 i IX(B). Miejscem stacjowania 1435 Flight jest Mount Pleasant na Falklandzie Wschodnim (Wirtualne planowanie misji RAF, 2019-08-10, Atlas na Falklandach , 2018-04-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.