Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

F-35B na Prince of Wales

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 10 czerwca 2021

Wielozadaniowy samolot bojowy F-35B Lightning ze składu 207. squadronu (eskadry) Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) przeprowadził 8 czerwca br. pierwsze próby operowania z pokładu lotniskowca HMS Prince of Wales (R09), typu Queen Elizabeth, znajdującego się na wodach w pobliżu południowych wybrzeży Anglii (207 Squadron przybył do Marham, 2019-07-18).

 / Zdjęcia: MO W. Brytanii

To był prawdziwy zaszczyt być pierwszym pilotem, który wylądował F-35B na HMS Prince of Wales. Wcześniej odbyliśmy szkolenie na HMS Queen Elizabeth i teraz nie możemy się doczekać, aby wykorzystać to doświadczenie i wiedzę podczas operowania z HMS Prince of Wales, który zbliża się do całkowitej zdolności operacyjnej – powiedział Squadron Leader (mjr) Will.

Tuż po pierwszym lądowaniu odbył się pierwszy start F-35B z pokładu HMS Prince of Wales. Wykonał go Lieutenant Commander (kmdr ppor.) Ben. W ten sposób rozpoczęto kolejny etap prób odbiorczych, które sprawdzają zdolność okrętu do prowadzenia niemal nieprzerwanych operacji lotniczych.

Jest to namacalne odzwierciedlenie ogromnego wspólnego wysiłku załogi, aby przekazać drugi lotniskowiec Royal Navy. […] Z niecierpliwością czekamy na szybkie zdobycie doświadczenia w eksploatacji F-35B poprzez dalsze próby i szkolenia jeszcze w tym roku – stwierdził dowódca HMS Prince of Wales Captain (kmdr) Darren Houston (WAH-64D na Prince of Wales, 2021-06-08).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.