Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tymczasowa zdolność KC-46A

Lotnictwo wojskowe, 14 lipca 2021

Dowódca Air Mobility Command gen. Jacqueline Van Ovost zatwierdziła tymczasową zdolność wielozadaniowego samolotu transportowo-tankującego Boeing KC-46A Pegasus do podawania paliwa za pomocą przewodu elastycznego wysuwanego z kadłuba.

Pierwsze w historii tankowanie samolotu, w tym przypadku należącego do US Navy F/A-18F Super Hornet za pomocą przewodu elastycznego wysuwanego z kadłuba KC-46A Pegasus / Zdjęcie: Lt. Zach Fisher – US Navy

Ostatnie sześć miesięcy użytkowania operacyjnego wskazują, że zostały spełnione warunki do zadeklarowania tymczasowej zdolności KC-46A do podawania paliwa za pomocą przewodu elastycznego wysuwanego z kadłuba, […] co umożliwia jego użytkowanie dla potrzeb połączonych sił – stwierdziła gen. Van Ovost.

Jednak Pegasus nadal boryka się z problemami dotyczącymi siłownika sztywnego przewodu do podawania paliwa i urządzeń służących do obserwacji procesu przetaczania nafty przez operatora. Dopiero po ich rozwiązaniu USAF będą mogły zgłosić całkowitą zdolność bojową KC-46A (KC-46A jako hot-spot , 2021-05-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.