Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Letnie nowości z Rzeszowa

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 30 marca 2022

Ponad 20 tras, 12 krajów i przeszło 60 rotacji tygodniowo - tak wygląda w sezonie letnim siatka połączeń z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Jednym z największych przewoźników operujących z podrzeszowskiego lotniska jest Ryanair / Zdjęcie: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Z oczywistych powodów nie polecimy w tym roku z Rzeszowa do Odessy, ale mam przyjemność poinformować, że w tym sezonie wakacyjnym PLL LOT uruchomią połączenie do Wenecji – zapowiedział prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak. Połączenia z miastem zakochanych zostaną zainaugurowane 12 czerwca i będą wykonywane w niedziele (Air Force One w Rzeszowie, 2022-03-26, Mrija w Rzeszowie, 2021-11-15).

Oprócz tego, już od 7 maja z Jasionki będzie można polecieć, podobnie jak w ostatnich dwóch sezonach, LOT-em do Gdańska. – To sprawdzona destynacja, którą podczas pandemii mieszkańcy nie tylko naszego regionu chętnie wybierali na czas urlopu – dodał prezes Hamryszczak. Do Trójmiasta można będzie podróżować dwa razy w tygodniu – we środy i soboty.

Te trasy uzupełniają ofertę PLL LOT, w której znalazły się wcześniej krajowe połączenia do Olsztyna-Mazur (od 18 czerwca, w poniedziałki i soboty) i Warszawy (po 4 rotacje dziennie w tygodniu i 3 w weekendy), a także sprawdzona wakacyjna destynacja do chorwackiego Zadaru (od 18 czerwca, w soboty). Nie zapomniano też o połączeniu do amerykańskiego Newark, które jest realizowane od 28 marca br. i będzie obsługiwane w poniedziałki.

Jesteśmy jedynym regionalnym lotniskiem do miliona pasażerów w Europie, z którego operują regularne loty transatlantyckie. Nie tylko PLL LOT rozwijają swoją siatkę połączeń. Słoneczny Brzeg w Bułgarii to pewniak w naszej ofercie, od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów z południowej Polski, więc liczymy na duże obłożenie na tym kierunku. Lataliśmy już tam z innymi przewoźnikami, z LOT-em i Ryanairem, a teraz od czerwca tę trasę obsługiwał będzie Wizz Air – przypomniał Adam Hamryszczak.

Loty Wizz Air do Burgas odbywać się będą od 19 czerwca, w czwartki i niedziele (Trzy nowe trasy Wizz Air, 2022-03-28). Oprócz tego węgierski przewoźnik zaoferuje też trasy do Eindhoven (we czwartki i niedziele), Oslo Torp (od 1 kwietnia, w poniedziałki i piątki) i Londynu-Luton (we wtorki, czwartki i soboty).

Wciąż jednym z największych operatorów z podrzeszowskiego lotniska jest Ryanair, który latem 2022 z Jasionki oferuje loty do Londynu: Luton (we wtorki, czwartki i soboty) i Stansted (w poniedziałki i niedziele) oraz Bristolu (w poniedziałki i piątki), Dublina (we czwartki i niedziele), East Midlands (od 3 maja, we wtorki i soboty) i Manchesteru (we środy i niedziele).

Rzeszowskie lotnisko stawia także mocno na dedykowane loty wakacyjne. – Lista takich destynacji cały czas się krystalizuje i myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie w Hiszpanii, Grecji, Turcji, Albanii lub Bułgarii – podkreślił Adam Hamryszczak. Loty do Antalyi rozpoczną się 30 kwietnia i będą wykonywane we środy i soboty. Od 29 maja można będzie polecieć do Heraklionu (w niedziele), od 30 maja – na Rodos (w poniedziałki), od 6 czerwca – na Zakynthos (w piątki), od 9 czerwca – do Tirany (we czwartki), od 10 czerwca – do Burgas (w piątki), od 16 czerwca – do Bodrum (we czwartki), a od 19 czerwca – na Majorkę (w niedziele).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.