Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba Topola

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 05 grudnia 2010

Z poligonu Kapustin Jar wystrzelono dziś rakietę balistyczną Topol. Jej głowica ćwiczebna trafiła w cel na poligonie w Kazachstanie.

Rakieta balistyczna RS-12M Topol została wystrzelona z poligonu Kapustin Jar w Obwodzie Astrachańskim o 22:11 czasu moskiewskiego (19:11 GMT). Szkolno-bojowa część głowicy trafiła z zadaną dokładnością w cel wyznaczony na poligonie Sary-Szagan w Kazachstanie. Próbę przeprowadzono dla zweryfikowania charakterystyk rakiety stanowiącej podstawę potencjału lądowych sił strategicznych FR. Stanowi ona podstawę do przedłużenia resursu Topola.

Dzisiejsza próba Topola była drugą w 2010. Poprzednią przeprowadzono 28 października z kosmodromu Plesieck. Cel był wówczas umieszczony na poligonie Kura na Kamczatce.

Zgodnie z zapowiedziami (Koniec dostaw Topoli-M, 2009-04-11), na początku 2010 rozpoczęło się przezbrajanie lądowych sił strategicznych FR na nowe mobilne kompleksy RS-24 Jars. Mogą one przenosić do 10 głowic bojowych. W wyrzutniach stacjonarnych będą jednak nadal instalowane zmodernizowane rakiety Topol-M.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.