Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Problem z naborem do SAS

Wojska lądowe, 26 kwietnia 2011

Według Daily Telegraph, który dotarł do wewnętrznego pisma generała wojsk lądowych, brytyjska SAS ma problemy z rekrutacją. Powodem jest za duże natężenie działań oddziałów piechoty.


Krytyka lekko opancerzonych wersji Land Roverów - zaprojektowanych głównie pod kątem działań w Irlandii Północnej - przez żołnierzy SAS, działających w Afganistanie, stała się jedną z głównych przyczyn zamówienia dedykowanych pojazdów patrolowych dla jednostek specjalnych i rozpoznania, w tym prezentowanego Jackala / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Special Air Service (SAS), to formacja o niekwestionowanej opinii. Niestety, w ostatnim czasie napotyka na problem zbyt małej grupy kandydatów, co utrudnia dokonanie skutecznej selekcji. Taki obraz wyłania się z pisma gen. bryg. Richarda Dennisa, dowódcy piechoty wojsk lądowych, do swojego zwierzchnika, dowódcy rodzaju sił zbrojnych, gen. Petera Walla.

Dennis wskazuje, że zmniejszenie grupy rekrutów wynika z dużego stopnia zaangażowania jednostek piechoty w misjach zagranicznych, co uniemożliwia wielu chętnym przejście kilkutygodniowego okresu selekcji.

Wyciek korespondencji prawdopodobnie nie jest przypadkowy. Wpisuje się w szereg wystąpień dowódców różnych szczebli, krytykujących rządowe plany zmniejszenia liczebności sił zbrojnych, co motywowane jest koniecznością ograniczenia wydatków budżetowych (zobacz: Drastyczne redukcje Londynu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.