Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjskie cięcia – to nie koniec

Strategia i polityka, 17 maja 2011

Brytyjski resort obrony zainicjował 3-miesięczne prace studyjne, których celem jest znalezienie kolejnych oszczędności. Ofiarą redukcji może paść m.in. część pojazdów pancernych.

HMS Illustrious - ostatni z brytyjskich lotniskowców, obecnie przebudowywany na śmigłowcowiec - miał zostać w służbie do 2014. Może się jednak okazać, że zostanie wycofany szybciej / Zdjęcie: Royal Navy

Ze względu na konieczność znacznego ograniczenia deficytu budżetowego, brytyjskie ministerstwo obrony zdecydowało się już na zmniejszenie swoich wydatków w ciągu kilku najbliższych lat o 38 mld GBP (zobacz: Drastyczne redukcje Londynu).

Resort ocenił jednak, że zaproponowane zmiany będą niewystarczające i koniecznym jest poszukiwanie dodatkowych oszczędności. Dlatego rozpoczęto prace studyjne, które mają trwać 3 miesiące i zakończyć się propozycjami kolejnych redukcji.

Według nieoficjalnych informacji, ofiarą tych działań może paść m.in. lotniskowiec HMS Illustrious. Jeszcze niedawno zakładano, że po zakończeniu remontu i przebudowaniu do roli śmigłowcowca, powróci do służby w przyszłym roku i pozostanie w niej do 2014, kiedy ma zakończyć się remont młodszego, powstałego już jako śmigłowcowiec HMS Ocean. Obecne zapowiedzi stawiają te plany pod znakiem zapytania.

Istotne straty mogą również ponieść wojska pancerne i zmechanizowane. Resort zapowiedział bowiem, że można szukać oszczędności, zmniejszając flotę pojazdów pancernych wojsk lądowych. Obecnie składa się ona z ponad 400 czołgów podstawowych, 325 czołgów rozpoznawczych, ponad 3400 bwp i transporterów orz kilkuset samochodów patrolowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.