Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe 235 mln USD dla Izraela

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 grudnia 2011

USA ogłosiły, że przekażą Izraelowi dodatkowo 235 mln USD na rozwój systemów antyrakietowych. Tel Awiw dostaje rocznie od Waszyngtonu ok. 3 mld USD na programy obronne.

Ministerstwo obrony Izraela ogłosiło dziś, że Stany Zjednoczone zgodziły się na dodatkowe wsparcie kwotą 235 mln USD izraelskich programów obrony przed atakami rakietami balistycznymi i pociskami różnego rodzaju. Chodzi głównie o system obrony przed rakietami średniego zasięgu i pociskami samosterującymi David's Sling oraz systemy antyrakiet dalekiego zasięgu Arrow 2 i 3 (Kolejny test Arrow, 2011-02-23). Mają one chronić terytorium Izraela przed potencjalnym atakiem z Iranu i zagrożeniami stwarzanymi przez ugrupowania palestyńskie.

Analitycy są zaskoczeni decyzją Kongresu. USA przeżywają bowiem poważny kryzys gospodarczy i redukują własne wydatki zbrojeniowe, rezygnując z wielu ważnych programów rozwojowych (Koniec programu ABL, 2011-12-22). Dotąd wiadomo było jedynie o zapytaniu skierowanym do Kongresu przez Pentagon, dotyczącym wsparcia Izraela dodatkową kwotą 106 mln USD na program rozwoju systemu obrony przed pociskami krótkiego zasięgu Iron Dome.

Umowa z 2007 przewiduje coroczne wspieranie Izraela przez USA kwotą 3 mld rocznie (Większe dotacje USA dla Izraela, 2008-07-01). Wcześniejsza pomoc wynosiła średnio rocznie 2,5 mld USD. Nowa umowa została zawarta na 10 lat. Poza stałą kwotą Izrael otrzymuje też dodatkowe fundusz. W roku podatkowym 2010 było to 205 mln USD na Iron Dome (Dolary na Iron Dome, 2010-12-10) i 202 mln USD na systemy Arrow (Amerykanie sfinansują Arrow 3, 2010-07-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.