Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot irackiego C-130J

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 września 2012

Lockheed Martin poinformował o oblocie zamówionego przez Irak transportowego C-130J-30 z wydłużonym kadłubem.

Poza samymi samolotami zgłoszenie z 2008 obejmowało także: 28 silników Rolls-Royce AE 2100D3, 6 pokładowych i 2 zapasowych systemów wykrywania nadlatujących pocisków rakietowych ATK AN/AAR-47 i tyleż samo systemów samoobrony AN/ALE-47, pakiet części zamiennych, dokumentacji technicznej i wsparcie logistyczne oraz pomoc szkoleniową dla pilotów i obsługi naziemnej / Zdjęcie: Lockheed Martin

Oblot Super Herculesa odbył się przed kilkoma dniami na terenie zakładów produkcyjnych koncernu w Marietta (Georgia). Samolot ma zostać przekazany wojskom lotniczym Iraku jeszcze w tym roku. Będzie on wykorzystywany do wspierania działań wojsk lądowych, a także pomocy w zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych.

Zamówienie na C-130J-30 zostało złożone przez Irak jeszcze w 2008 (Abramsy nad Eufrat, 2008-08-04). Amerykańska Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała wówczas o planach nabycia przez irackie siły zbrojne 6 samolotów, wraz z wyposażeniem dodatkowym.

Ich planowane wprowadzenie do służby jest elementem szerszego programu modernizacji i rozbudowy irackich sił zbrojnych po latach wewnętrznych walk z rebeliantami. Większość dostaw pochodzi z USA. Irak może uzyskać samodzielność wojskową dopiero w latach 2020-2024 (Samodzielny Irak po 2024, 2011-11-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.