Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia potwierdza 12 OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 06 września 2012

Australijskie władze potwierdziły wolę zrealizowania planów budowy 12 konwencjonalnych okrętów podwodnych oraz stworzenia grupy roboczej mającej opracować szczegóły nowego programu zbrojeniowego.

Okręt HMAS Rankin (SSK 78) typu Collins wchodzi do portu w Pearl Harbor / Zdjęcie: US Navy

Informacja została podana dzisiaj przez przedstawicieli australijskiego rządu, w tym ministrów obrony, Stephena Smitha i finansów, Penny Wonga. W związku z ogłoszonymi planami powstanie specjalna grupa ekspercka. Ma się ona składać z przedstawicieli środowiska wojskowego, w tym marynarki wojennej, a także rządu i przemysłu obronnego. Jej podstawowym zadaniem będzie określenie wymagań technicznych projektu oraz dopracowania szczegółów programu budowy i wprowadzenia do służby nowych okrętów. Grupa ma się mieścić w Adelaide.

Ogłoszone plany budowy 12 okrętów podwodnych nie są nowe. Już w 2011 Canberra prowadziła oficjalne rozmowy z USA na temat możliwej współpracy przy realizacji programu ich montażu oraz wprowadzenia do służby (Australijski minister w USA, 2011-07-28). Nowe okręty mają zastąpić 6 wykorzystywanych obecnie jednostek typu Collins, które w opinii australijskich marynarzy nie są zbyt udane. Jest to powodowane sporą liczbą usterek trapiących maszyny w trakcie eksploatacji.

Wiele wskazuje na to, że budowa nowych okrętów w całości odbędzie się na terenie Australii. Część zagranicznych producentów zainteresowanych australijskim kontraktem, takich jak niemiecka stocznia Howaldtswerke-Deutsche Werft (HDW) w Kilonii, deklaruje gotowość przeniesienia całości produkcji do jednej ze lokalnych stoczni.

Czynnikiem, który władze w Canberrze będą musiały wziąć pod uwagę jest brak kadr, które mogłyby operować na planowanych do budowy okrętach. Kwestia ta stanowi problem także w przypadku obecnie już wykorzystywanych Collinsów (Australijczycy werbują cudzoziemców, 2011-12-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.